Ugrás a fő tartalomra

Majdnem egy évig olvastam ezt a könyvet!

    Delia Owens regénye nem csak külföldön, de a hazai könyvpiacon is hatalmas sikert aratott. Tavaly, mikor minden Facebook bejegyzésben azt láttam, hogy a könyvmolyok többsége ezt olvassa, úgy érzetem, hogy nekem is el kell olvasnom. Utólag pedig úgy gondolom, hogy nagyon jól tettem, hogy engedtem a kíváncsiságomnak. Egy felejthetetlen élménnyel lettem gazdagabb, amit szinte egy egész éven keresztül élhettem át.
    Ám nem azért tartott egy éven keresztül, mert szenvedéssel olvastam. Épp ellenkezőleg! Minden sorát élveztem a történetnek, ám minden egyes nap csak egy kis falatnyit olvastam a könyvből. Az időhúzás által lehetőségem volt arra, hogy a cselekményt átéljem, saját történtemnek érezzem. A lassabb olvasásnak köszönhetően mélyebben átéltem a kalandok izgalmait, szereplők örömeit, bánatait, és legfőképp a magányt. Különös, ám egy év alatt semmit sem felejtettem a történetből. Szinte minden mozzanatra emlékszem, annyira nagy hatással volt rám Kya története.
    
    A magány érzése kulcsfontosságú a történetben. Kya életét végig követve pedig megtapasztalhatjuk, milyen érzés az, amikor nem számíthatunk senki másra, csak magunkra. Milyen az, amikor elhagynak a szeretteid, az idegeden kinevetnek. Azonban Kya nem volt ám mindig egyedül. A történet során jöttek-mentek az emberek az életében, ám senkire nem támaszkodhatott túl hosszú ideig. Fájdalmas volt számomra megtapasztalni azt, hogy mennyire elveszett is tud lenni az ember. A lassú olvasásnak köszönhetően ezt az érzést minden nap átélhettem, természetesen Kya örömével, bánatával karöltve. Voltak esték, mikor örömteli élményekkel tértem nyugovóra, ám még az ilyen pillanatokat is beárnyékolta a magány. 

    A cselekmény kezdetben egy szálon fut. Majd miután megismertük kellően a történet alapjait, két idősíkon kezd el haladni a történet, melyek a cselekmény előrehaladtával összeérnek. Egyik részről Kya életéről olvashatunk, másrészt pedig egy gyilkosság nyomait kutathatjuk fel. Bár nem hozta egy krimi színvonalát, mégis tele volt izgalmakkal és váratlan fordulatokkal a cselekmény. Az írónő páratlan módon tudta fenntartani a kíváncsiságomat, arra ösztönözve, hogy minél hamarabb a nyomok után kutassak, és fényt derítsek a tragédia eseményeire, miközben egy elveszett és magányos kislány életét ismerem meg.

    A regény befejeztével patakokban folytak a könnyeim. Ritka pillanatok egyike volt ez. Sok könyv megérinti a lelkemet, ám megsiratni már kevésnek sikerül. Delia Owens könyve egy oly annyira gyönyörű történetet rejt magában, mely megérinti az olvasó szívét, és örökre nyomot hagy a lelkében. Érzem, hogy lelkem részévé vált ez a történet. Erre a könyvre igaz a mondás, hogy a könyv gazdagabbá tesz minket. Felemelő történet, mely egyúttal a mélységekbe taszít. Nehéz összeszedni a gondolataimat ezzel a regénnyel kapcsolatban, hiszen annyira nagy hatással volt rám, ami szinte leírhatatlan. Ezt át kell élni, hogy megértse az ember! Számomra megmutatta Kya története azt, hogy bár néha úgy érezzük, hogy magányosak és elveszettek vagyunk, sosem szabad feladni. 

Ismerd meg te is Kya Clark megható történetét!
Megrendelem!


Cím: Ahol a folyami rákok énekelnek
Szerző: Delia Owens
Kiadó: Libri kiadó
Kiadás éve: 2019.
Oldalszám: 426

⭐⭐⭐⭐⭐


Fülszöveg:

Delia ​Owens regénye Észak-Karolina ritkán lakott, mocsaras partvidékén játszódik az 1950-es és 60-as években. A történet főhőse a lápvidéken sorsára hagyott kislány, Kya Clark, aki az évek során elszigeteltségében önellátásra rendezkedik be, s alig érintkezik a környékbeliekkel.

Az első szerelem azonban Kya életét is felforgatja: a közeli kisvárosban élő Tate megtanítja olvasni, és ő az, akivel a lány osztozni tud a természet és a költészet szeretetében is. Ám nem Tate az egyetlen, aki érdeklődik a különleges, magának való lány iránt…

Egy rejtélyes gyilkosságot követően a helyi közösség felbolydul, és a gyanú hamarosan a mocsárban magányosan élő „Lápi lányra” terelődik.

A biológus Owens első regénye egyszerre fordulatos krimi, érzékeny fejlődésregény, valamint a vadon és az emberi lélek lenyűgöző természetrajza. Nem véletlenül került a New York Times bestsellerlistájának első helyére, s vezeti az Amazon sikerlistáját is. Bár csak tavaly ősszel jelent meg, már több mint 1 millió példány kelt el belőle, Reese Witherspoon is beválogatta könyvklubjának ajánlott olvasmányai közé, sőt: a színésznő produkciós cége filmet forgat a regényből.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Milyen sorrendben érdemes olvasni Anne L. Green könyveit?

Sokszor felmerül az a kérdés számos könyvmolyban, hogy milyen sorrendben is vegyék kezükbe Anne L. Green regényeit. Ez a zavarodottság teljesen érthető, hiszen az írónőnek rengeteg könyve sorakozik már a polcokon. Ráadásul egy-egy karakter feltűnik más kötetekben is. Ez alapvetően nem lenne próbléma, ám ha van valamilyen apró utalás a "vendég" szereplő életére, akkor néhány esetben  talán spoileres lehet egyik könyv a másikra nézve.  Ezért úgy döntöttem, hogy készítek nektek egy Anne L. Green térképet. Mely segítséget nyújthat azoknak az olvasóknak, akik nehezen tudják eldönteni, melyik ALG regényt is vegyék elsőként a kezükbe. A térképet kiegészítettem az Álomgyár kiadónál kapható ajándék novellákkal is.  Melyik Anne L. Greent regényt olvassuk elsőnek? Nincs olyan regény, amelyikre azt mondanám, hogy ezzel KELL kezdeni. Hiszen nincsen kötelező sorrend. A térképen is látható majd, hogy melyik az a történet, melyből kiindulnak a szálak. A térkép megalkotását a meg

Csabai Márk: Határtalanok

"Ha az életed a tét, menekülsz vagy harcolsz? Csatai Csaba, a másodosztályú gengszter évek óta a hírhedt Bobrov család szolgálatában tevékenykedik a budapesti éjszakában. Csaba elkövette élete legnagyobb hibáját: titkosnak szánt románcba keveredett főnöke lányával. Ezért a keményebb időket is megélt egykori maffiózó nagyágyú, az öreg Bobrov Csabáért küldi embereit, aki gyorsan főnöke gyóntatószékében találja magát Tádé nevű barátjával együtt. Az ügy hamar váratlan fordulatot vesz, amikor kiderül, hogy mégsem a légyott miatt akarják elszámoltatni. Vajon hogy kerül a képbe Pacal, az autónepper, Kugli, a kalugai pofozógép, és Alaa, az illegális bevándorló? És mi köze mindehhez Csabának és Bobrovnak? Számtalan kihívás során az élet különös lapokat oszt főhősünknek, aki belekeveredik az embercsempészetbe. Mindenki kifordul magából és leveti az álarcát. Csaba ráébred, hogy mindenki másért akar bejutni Európába. Van, aki a megélhetésért; van, aki el akar pusztítani mindent;

Her Royal Highness Princess Michael of Kent: A koronázatlan királyné

Agnés Sorel a nápolyi királyné, Aragóniai Jolán bizalmasaként, a királyné fiának kíséretével érkezik a francia királyi udvarba, és szépségével, valamint gyors észjárásával mindenkit hamar lenyűgöz. Magára vonja a király figyelmét is: VII. Károly szívét annyira rabul ejti Agnés, hogy nemcsak szeretőjévé választja, de nyíltan felvállalja kapcsolatukat. A kegyencnő kihívó ruhái, fedetlen keble, drága ékszerei megbotránkozást keltenek az udvarban, irigyeinek száma egyre nő, s a francia trónörökös is szívből gyűlöli... Veszélyes intrikák és rosszindulatú pletykák kereszttüzében kell megküzdenie szerelméért és saját boldogulásáért. Őfelsége, a Kenti hercegné A szerelmes királynő után az Anjou trilógia második részében is különlegesen izgalmas történelmi karaktert választott regényének központi szereplőjéül. Agnés Sorel (1422-1450) a történelem első hivatalos francia királyi kegyencnője, akinek már nem kellett diszkréten a háttérben maradnia: kacér volt és okos, nagy befolyással b