Borsa Brown hazánk legsikeresebb írói közé sorolható. Könyvei a tavalyi évben végig vezették a toplistát, mely a hatalmas rajongótáborát tekintve egyáltalán nem meglepő. A sikeres Arab-sorozat után egy kicsit másabb típusú regénye debütált tavasszal a könyvesboltokban. De vajon ez a könyve is olyan zseniális lett, mint a korábbiak?
Pamela házassága a szakadék széléhez ért. Három gyerekkel, és egy jóképű, sikeres férjjel az oldalán, úgy érzi, ő nem sokat ér. A mindennapjai szürkeségében azonban elhatározza, hogy megszívleli édesanyja egykori tanácsát: „Egy nő legyen tökéletes háziasszony, szerető anya, és otthon az ágyban egy céda.”
Pamela házassága a szakadék széléhez ért. Három gyerekkel, és egy jóképű, sikeres férjjel az oldalán, úgy érzi, ő nem sokat ér. A mindennapjai szürkeségében azonban elhatározza, hogy megszívleli édesanyja egykori tanácsát: „Egy nő legyen tökéletes háziasszony, szerető anya, és otthon az ágyban egy céda.”
Női praktikákat bevetve, és minden szégyenérzetét levetkőzve próbálja visszacsábítani a férjét, akit talán nem is veszített el.
Borsa Brown egyedi, szókimondó, ugyanakkor érzelmes és szenvedélyes, erotikában bővelkedő írásai hamar az olvasók kedvenceivé váltak. Ezúttal humoros formában, de mégis kegyetlenül őszintén és valósághűen mutatja be a női lélek bonyolultságát.
Egy krízisbe jutó házasság újraélesztése, rengeteg erotikával, érzelemmel, nevettető és elgondolkodtató helyzetekkel. Egy olyan történet, ami bárki életében valóssá válhat. Mert a cél: nőnek maradni mindenáron!
Az írónő eddig minden megjelent könyvét beszereztem. Hiszen az ő könyvei bizonyították be nekem, hogy a magyar szerzők műveik is lehetnek nagyszerűek. Akár még nemzetközileg is megállnák a helyüket.
Az Arab-sorozatot befejezve nagyon vártam a legújabb regényt. A könyv bemutatóján is elsők között vehettem kezembe a regényt, viszont az elolvasására csak most tudtam sort keríteni.
Fülszöveg alapján nagyon ígéretesnek tűnt a történet, így kíváncsiságomat csillapítva a napokban belevágtam a mű elolvasásába. Viszont egyáltalán nem azt kaptam, amire számítottam. Borsa Brown az eddigi műveivel magasra tette a mércét számomra, és talán itt bukott meg nálam a dolog, túl sokat vártam ettől a regénytől.
Az alap koncepciója a történetnek kimondottan tetszett. Szinte felcsillant a szemem, mikor megtudtam, hogy miről is fog szólni a regény. Szerintem nagyon jó ötlet volt az írónő részéről, hogy egy, a mai világban is égetően jelen lévő problematikát dolgozott fel. Hiszen a napjainkban mindkét nem számára fontos lett a karrier, elismerés megszerzése. Azonban azt nem veszik sokan figyelembe, hogy ezen célok megszerzéséért folytatott harcban, mi mindenről felejtkeznek meg. Ellaposodnak a hétköznapi teendők mellett a kapcsolatok, nem jut egymásra idejük a házaspároknak. Ez történt meg Pamelával és Stevennel.
Hiszem, hogy a nőnek nőnek kell maradnia, a férfinak pedig férfinak, körülményektől függetlenül.
Pamela kilépve a komfortzónájából igyekszik mindent megtenni, hogy visszacsábítsa férjét. Kezdetben apró trükköket vett be, melyet az olvasók is szívesen becsempésznének a kapcsolatukba. Azonban körülbelül a könyv felétől az írónő kicsit elszakad a valóságtól. Mivel Pamela a kezdeti visszafogottabb stílusát levetközi és szinte már mondhatjuk (a tettei alapján), hogy valóban a férje prostija lesz. Ezzel semmi gondom nincs is. Hiszen ez is a cím. Azonban a fülszöveg számomra teljesen mást sugallt. A leírás szerint a történet "őszintén és valósághűen mutatja be a női lélek bonyolultságát". Viszont szerintem egy átlagos nő, aki menteni próbálja a kapcsolatát nem ilyen praktikákat vett be. Persze tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy tanácsadó könyv párkapcsolatok megjavításához és az átlagos általában unalmas. Emiatt pedig szükség volt valami extrára. De ez már nekem kicsit sok volt, és egyáltalán nem humoros.
A karakterekkel egyáltalán nem tudtam azonosulni, sem szimpatizálni velük, csak a könyv elején. Képtelen voltam megérteni, (pedig tényleg igyekeztem és nyitott voltam), hogy egy nő miért csak úgy csábíthatja el a férjét, ha szinte már prostit játszik. Egy nő igen is lehet szexi combfix nélkül is. Abban rejlik az igazi tehetség, aki kipakolt cicik nélkül is tud szexi lenni.
Sajnos számomra ez nem igazi Borsa könyv lett. Talán amiatt, mert ez csak egy egyszerű történetnek tűnt az előző regényeihez képest. A mű mögötti kutatómunkát hiányoltam. Míg a többinél valami plusz információt is kaptam.
Bízom benne, hogy Borsa a következő regényében visszanyeri a formáját, és újra egy nagyszerűt fog alkotni.
Álomgyár, 2018
427 oldal
Kíváncsi vagy Pamela, hogyan próbálja visszacsábítani a férjét?
Rendeld meg a könyvet → ITT
Megjegyzések
Megjegyzés küldése